Opinie na temat usługi implantacji esperalu

Zanim podejmiemy kwestię skuteczności wszywki alkoholowej w procesie leczenia alkoholizmu, warto zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę jest wszywka alkoholowa?

Esperal, czyli popularna wszywka, zawiera w swoim składzie Disulfiram – substancję czynną, która ma istotny wpływ na metabolizm alkoholu etylowego. Sam lek nie jest szkodliwy dla organizmu pacjenta, nie wywołuje także żadnych skutków ubocznych i nie wchodzi w reakcje z innymi medykamentami. Dopiero po połączeniu z alkoholem, wywołuje szereg nieprzyjemnych dolegliwości, zbliżonych do zatrucia. Mogą to być między innymi: silne bóle głowy, nudności, wymioty, przyspieszenie rytmu serca, złe samopoczucie, nadmierna potliwość czy duszność.

Esperal traktowany jest jako jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z uzależnieniem od alkoholu. Jednak zdania na temat sposobu i formy jego działania, budzą wiele kontrowersji.

Opinie na temat skuteczności działania wszywki

Wiele osób, dość sceptycznie, wyraża się na temat jej działania. Poglądy te uzasadniane są tym, że wszywka tak naprawdę nie zwalcza problemu alkoholowego. Działa jedynie na podświadomość osoby chorej. W miejsce dotychczasowego zachwytu i ukojenia, towarzyszącego ludziom podczas spożywania alkoholu, wprowadza ogólną niechęć i nieprzyjemne doznania, które mają niejako odstraszyć chorych od sięgania po trunek. Przeciwnicy wszywek podnoszą, że strach, nie jest dobrym sposobem na wyeliminowanie problemu. To rozwiązanie jedynie doraźne, które nie sięga do sedna samej dolegliwości.

Nie od dziś wiadomo, że w procesie walki z uzależnieniem, ogromną rolę odgrywa chęć zmiany swojego dotychczasowego życia przez osobę chorą. To właśnie motywacja i determinacja, stanowią podstawę wyjścia z nałogu. Bez dobrowolnego poddania się leczeniu, nie ma mowy o tym, aby jakikolwiek preparat, okazał się tak naprawdę pomocny.

Chcesz dodać opinię o implantacji esperalu przez naszych lekarzy?

W tym celu stworzyliśmy Ci możliwość utworzenia konta i dodania opinii. Możesz pisać o swoim życiu, co skłoniło Cię do podjęcia takich a nie innych decyzji, w końcu co spowodowało, że decyzja leczenia choroby alkoholowej zakończyła się wszyciem esperalu. Może jednak doradziliśmy Ci nie korzystanie z zabiegu i dzięki terapii odwykowej pomogliśmy Ci zerwać z nałogiem? Zapraszamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *