O zabiegu

Jak przebiega zabieg wszycia esperalu?

Terapii walczących z uzależnieniem od alkoholu jest wiele. Każda ma inny sposób działania i uderza w różne bodźce. Metody walki z alkoholizmem dobierane są pod względem stopnia choroby i determinacji uzależnionego do zmiany swojego dotychczasowego życia. Jedną z najbardziej popularnych metod walki z uzależnieniem alkoholowym jest tzw. wszywka, która zawiera substancję określaną jako esperal.

Działanie tego środka jest proste. W reakcji z alkoholem, wpływa on na jego metabolizm, wywołując bardzo silne zatrucie, co z kolei wywołuje wyjątkowo nieprzyjemne doznania, które są ciężkie do wytrzymania. Istotą tej kuracji ma być obrzydzenie spożywania alkoholu i powstrzymanie uzależnionego przed sięgnięciem po kieliszek, z obawy o katusze, jakie będzie musiał przejść. Wszywka działa zatem psychologicznie i ma przeciwdziałać psychicznemu uzależnieniu.

Alkoholicy często odczuwają lęk przed samym zaaplikowaniem substancji, nie wiedząc jak przebiega zabieg wszycia esperalu. Tymczasem, nie ma powodów do obaw. Zabieg jest prosty i całkowicie bezpieczny. Bardzo często, decydujemy się nawet na przeprowadzenie aplikacji w domu pacjenta – w Warszawie i okolicach. Zabieg trwa krócej niż pół godziny. Polega na chirurgicznym wszyciu sterylnych tabletek zawierających odpowiednią dawkę substancji pod skórę pacjenta. Zazwyczaj wybierane są okolice pośladka. Aplikacja przebiega według wzoru: 1 tabletka, na 10 kilogramów masy ciała pacjenta. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, dzięki temu jest całkowicie bezbolesny. Iniekcja poprzedzona jest szczegółowymi badaniami lekarskimi. Związane jest to z faktem, że tabletki mogą być wszyte jedynie u osoby, która nie spożywała alkoholu od minimum 48 godzin. Wszywka działa przez najbliższe osiem miesięcy. Po upływie tego terminu, zabieg można powtórzyć, jednak nasi pacjenci nie muszą tego robić. Po wszyciu utrzymujemy kontakt z pacjentami, oferując im także pomoc psychologiczną.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.