Co dziś oznacza bycie zdrowym w jedzeniu? W ostatnich latach wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, stosuje różnego rodzaju środki dietetyczne. Niestety są one nie tylko nie do końca dokładne, ale też dość źle dobrane. Dlatego warto trochę wyjaśnić, co dietetyk zawsze może zrobić przygotowując dietę.

Najpierw musimy zdefiniować naszą dietę. To zdecydowanie nie wszystko. Dopiero wtedy możemy zacząć omawiać możliwe błędy. Tylko w ten sposób będziemy mogli znaleźć źródło naszego braku zgodności. Określenie diety jest często bardzo trudne. Przede wszystkim wpływa na to różnorodność naszej własnej sytuacji. Wielu osobom może być trudno przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Po drugie, a może nawet ważniejsze, dieta musi być ściśle określona. Zdecydowanie trudno jest dotrzeć do dużej liczby produktów, z których dużą część stanowią warzywa i owoce.

Zdrowa dieta to dieta, która nie tylko dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, ale także zapewnia, że ​​nasz organizm pozbywa się zbędnych mikroelementów. Tylko taka dieta może skutecznie wyeliminować objawy choroby. Warto podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z pewną relatywnością. Wszelkie nieścisłości, które pojawiają się w diecie w wyniku stosowania nieprzeznaczonych dla nas produktów, można wyeliminować poprzez samodzielne eksperymentowanie. A najważniejsze to postępować zgodnie ze wskazówkami dietetyka lub specjalisty w tej dziedzinie.

Zdecydowanie warto zastosować eksperymenty na sobie, które pozwolą nam pokazać, jak naprawdę wygląda nasz organizm, gdy jesteśmy faktycznie karmieni w konkretnej sytuacji. Dopiero eksperymentowanie na sobie pozwala znaleźć przyczynę danej choroby i jej zapobiegać.