Żywność jest ważna dla naszego zdrowia – powinniśmy jeść to, co zdrowe, zrezygnować z dodatków, używać produktów dobrych. Wiadomo, że dziś nie każdy jest świadomy tego, co jemy dla zdrowia. Jemy to, co jest zgodne z naszą codzienną dietą – wybieramy produkty pełnoziarniste, ponieważ są bogate w kwasy oleinowe obniżające poziom cholesterolu, jemy ryby i mięso w niewielkich ilościach, głównie produkty ekologiczne i mięso zwierząt hodowanych we współpracy z laboratoriami, itp.

Zdrowe odżywianie – najlepsze produkty u rzeźnika

Pierwszym i podstawowym błędem jest wybieranie produktów z imitacji mięsa. Mówi się nam, że jest to dla nas zdrowsze, ponieważ rzadziej używamy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach w mięsie, częściej otrzymujemy składniki odżywcze z mikroelementów – ciekawy pomysł, ale nadal istnieje ryzyko.

Drugi to wybór produktów wykonanych z imitacji skóry, która jest również jedną z przyczyn wielu problemów zdrowotnych. Mówi się nam, że jest trwalszy, mocniejszy, bardziej aromatyczny. Powinniśmy jednak wybierać to, co jest zdrowsze – czyste mięso plus oleje roślinne.

Trzecim błędem jest wybieranie produktów zawierających zbyt dużo tłuszczu i sodu. Najczęściej w wielu miejscach używa się olejów roślinnych, a nie tłuszczu, nie możemy po prostu zamienić jednego na tłuszcz roślinny. Wiele konserwantów jest również szkodliwych – ich stosowanie to bardzo dobry sposób na wybór zdrowych warzyw i owoców.