Czystość płynącej z kranu wody to temat wzbudzający coraz większe zainteresowanie, dlatego nie powinno być zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się na montaż filtrów poprawiających czystość wody oraz jej smak i zapach. Na rynku istnieją różne możliwości jeśli chodzi o uzdatnianie wody, wśród nich znajdują się również filtry przepływowe. Warto poznać ich charakterystykę i dowiedzieć się więcej jak wygląda uzdatnianie wody z tego typu filtrami.

 

Filtr przepływowy – sposób na uzdatnianie wody

Chcąc zadbać o czystą i smaczną wodę warto zainteresować się filtrami przepływowymi, które doskonale sprawdzają się jako sposób na poprawę jakości wody w domu. W przypadku wody do picia wykorzystywać można również dzbanki z filtrami, które doskonale się sprawdzają jako sposób na poprawę spożywanej wody. Natomiast dostępne na rynku filtry pozwalają również na punktowe poprawianie jakości wody, którą wykorzystuje się w pralce, zmywarce czy tej doprowadzanej do prysznica. Tego typu filtry pozwalają na skuteczne uzdatnianie wody w całym domu. Filtry wykorzystywać można w mieszkaniach i domach, montaż jest realizowany na rurze, która doprowadza wodę do domu. Filtry w zależności od zastosowanego wkładu usuwają sól, chlor, metale ciężkie, azotany, twardość wody i zanieczyszczenia mechaniczne.

 

Różne rodzaje filtrów przepływowych

Zanim wykonany będzie montaż filtra przepływowego warto będzie poznać jakie są ich rodzaje oraz przeprowadzić badania wody, tak by określić jaki rodzaj filtra będzie najlepszy. Wśród dostępnych propozycji znajdują się filtry wykorzystujące następujące wkłady:

filtr węglowy, który opiera się na węglu aktywnym i z jego pomocą usuwa z wody chlor i jego pochodne, a także zanieczyszczenia mechaniczne, czy substancje organiczne z zabrudzonej instalacji, poprawiając smak oraz zapach wody.

filtr żywiczny przede wszystkim skierowany jest do tych, którzy chcą usunąć kamień z wody. Składnikiem filtra jest żywica jonowymienna. To filtr, który skutecznie usuwa z wody zanieczyszczenia takie jak wapń i magnez, które powodują twardość wody

filtr polipropylenowy – jego głównym zadaniem będzie usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych między innymi piasku oraz drobnych zawiesin, tłuszczy. Taki filtr przyda się w miejscach, gdzie często występują problemy z dostawą wody.

filtr do usuwania azotanów – wśród filtrów przepływowych znajduje się także filtr do usuwania azotanów, który będzie oparty o żywicę jonowymienną. Przeznaczony jest do tych instalacji, gdzie istnieje ryzyko zanieczyszczenia wody azotanami z okolicznych pól.

 

Zróżnicowane zestawienia filtrów przepływowych

Dostępne różne filtry przepływowe będzie można zestawiać w różny sposób w zależności od tego jakie zanieczyszczenia występują w wodzie. Należy jednak trzymać się zasady, w której jeśli montuje się kilka filtrów i wśród nich znajduje się wkład polipropylenowy powinien on być pierwszym filtrem, ponieważ będzie skutecznie usuwał z wody zanieczyszczenia mechaniczne, które jeśli nie zostaną usunięte będą potem zapychać kolejne filtry z zestawu. Najlepiej skorzystać z najwyższej jakości produktów dostępnych pod adresem: https://dafi.pl/filtry-przeplywowe.