Czasem z przyczyn technicznych nie jesteśmy w stanie zamontować w budynku instalacji ogrzewania. Domki letniskowe i starsze budynki zazwyczaj nie są wyposażone w centralne ogrzewanie. Co robić, kiedy chcemy dogrzać pomieszczenie bez inwestycji w złożony system ogrzewania? Jak się okazuje, dzisiaj ten problem możemy zminimalizować w momencie, gdy zdecydujemy się na zakup odpowiedniego klimatyzatora, który z powodzeniem może być zamontowany na wybranej przez nas ścianie, bez konieczności wykonywania generalnego remontu i inwestowania w skomplikowane systemy grzewcze. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, które są w stanie spełnić wszystkie nasze warunki, a także zapewnić nam przyjemne ciepło niezależnie od warunków i które są proste i tanie w montażu. Ciekawym rozwiązaniem będzie klimatyzacja, ale też system ogrzewania nadmuchowego. Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego i wydajnego urządzenia to spore wyzwanie i dobrym pomysłem będzie skorzystanie ze wsparcia specjalistów, takich jak eksperci z Centrum Rekuperacji.

Wydajne ogrzewanie nadmuchowe w domu

W systemie ogrzewania nadmuchowego z klimatyzacją ogrzewanie efektywnie podnosi temperaturę w całym pomieszczeniu lub budynku. W ogrzewaniu nadmuchowym wodę w rurach zastępuje ciepłe powietrze, które za pomocą kanałów jest rozprowadzane po całym domu. Tak bezpośrednio ogrzane powietrze w obiegu zamkniętym poprzez cyrkulację i kanały wentylacyjne jest rozpraszane po całym budynku. Montaż jest bardziej skomplikowany, niż w przypadku klimatyzacji (zaleca się montaż w budynku w stanie surowym), ale ogrzewanie nadmuchowe to jeden z bardziej wydajnych sposobów na ogrzewanie. Jest również możliwość rozbudowy instalacji o takie dodatkowe elementy, jak na przykład klimatyzacja. Dzięki temu możemy rozłożyć koszt montażu w czasie. Dobrej jakości urządzenia gwarantują efektywną wentylację, a dodatkowo nawilżenie powietrza i oczyszczenie go z kurzu, wirusów i bakterii.

Wydajny system ogrzewania

Ogrzewanie nadmuchowe powinno charakteryzować się odpowiednią wydajnością. To jeden z istotnych parametrów, który odgrywa szczególną funkcję podczas pracy takiego systemu. Należy pamiętać, że brak odpowiedniej wydajności może wiązać się z niewystarczającą wydajnością termiczną, dlatego też należy uniknąć takich sytuacji i starać się dobrać właściwe rozwiązania projektowe dostosowane do wielkości mieszkania, rodzaju budynku i parametrów powietrza. Jak więc widzimy, tutaj właściwy dobór systemów ma ogromne znaczenie, co jest także istotne podczas montażu. Centrum Rekuperacji na nasze szczęście pozwoli nam dobrać odpowiednie rozwiązania z zakresu klimatyzacji i ogrzewania nadmuchowego, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Specjaliści przygotują dla Ciebie projekt i zamontują wybrane systemy w Twoim domu.